RSS

Suvine Kajsamoor

25 juuni

KilukarpTallinn on merelinn, kuigi igapäevaselt seda võib-olla ei märkagi. On küll 46-kilomeetrine rannajoon, ent paljud toimetused on trajektooril, mis merest harva mööduvad. Viimastel aastatel on väga palju mereäärset ala külastajatele avatud. Alustades Pikakari ranna, Rocca al Mare rannapromenaadi, Kultuurikilomeetriga ja lõpetades Lennusadama, Noblessneri sadama alaga.

Aga kuidas paistab Tallinn teistpidi? Et Tallinna lahelt avanevat kilukarbivaadet näha, ei pea minema laevaga Soome, Rootsi, autoga Piritale või Katariina kaile vaid saab ka minna näiteks kuunariga sõitma.

KajsamoorÜhel vihmasel pärastlõunal käisime sõitmas purjelaevaga Kajsamoor. Eelmine päev oli väga tuuline olnud, nii, et ootasime huviga, kas purjekas üldse väljub. Õnneks sellel päeval laineid ei olnudki, ainult korraks saime proovida tormist merd, kui sadamast väljus laev Soome poole ja nendest lainetest sõitis risti läbi Kajsamoor. See oli ainuke kord terve merereisi ajal, kui tuli kuskilt kõvasti kinni hoida, et mitte pikali kukkuda.

Kajsamoor on kahemastiline kahveltaglasega praamseilkuunar, ehitatud 1939. aastal Norras, tüüpilise Põhjamere kaubalaevana. Nime Kajsamoor võib tõlkida kui Tuuletrolli ema.

Purjekale saab Lennusadama taga olevalt kailt. Kuna oli vihmane ilm, istusime katuselaluse all, jagati ka pleede. Ja nagu kapten kohe alguses ütles, et ei ole halba ilma vaid on vale riietus. 2014.aasta suvi on siiani väga külm olnud, nii, et keegi ei tulnud laevale liiga õhukeste riietega.

KajsamoorSõidu alguses kuulsime kapten Herkki Haldre jutustusi Kalamajast, kilukarbist, Patarei vanglast ja näiteks ka punaste laternate tänavast. Kuna samal reisil oli ka välismaalasi, kuulsime sama ülevaadet veel inglise ja vene keeles. Sellel päeval purjesid kahjuks ei heisatud. Mootori jõul sõitsime Maarjamäe Lossini välja ja seal võttis kuunar suuna Paljassaare poolsaare suunas (kunagine saar, mis on inimtegevuse tagajärjel nüüd hoopis poolsaar).

Samal ajal kutsuti kõik kambüüsi, kus serveeriti koorest kalasuppi ja õunakooki. Kahjuks sealt välja ei näe ja nii jäigi nägemata Paljassaare ümbrus. Eine lõpuks olime jõudnud tagasi Lennusadama juurde. Mõlemad lapsed pidasid laevasõidu kenasti vastu, kuigi väiksem oleks tahtnud ise ringi uudistada, aga laevatekk oli märg ja libe. Nii saigi läbi vihmane reis Tallinna lahel.
Kajsamoor

LahtSadam

Kuhu minna ja mida teha järgmine kord Tallinna lahe ääres?

√ KohvikutesseCafe Noble, Maru, Klaus, Cafe Nord, Kai, City Marina, Noa

 

 

 

 

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; juuni 25, 2014 in 2-3 tundi

 

Sildid: , , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: