RSS

Suvised kollased aknad

02 juuli

Urvaste2Sõnajalaõie otsimise asemel püüdsime selle aasta Jaanipäeval üles leida hoopis kollaseid aknaid. Esimest korda sõitsime spetsiaalselt aknaid otsima. Paljud aknad jäid hilisele kellaajale ja nii tuligi mõnest loobuda. Oli liiga pime, et pildistada. Siit tuli ka välja selle projekti suur pluss, akendele on ligipääs igal kellaajal, nad ei sõltu lahtioleku aegadest. Samas tuli välja teine probleem. Õhtusel ajal ei ole avalikke tualette, kuhu vajadusel minna.

Otepää kirik ja linnamägi – aken asub kiriku lähedal, Tehvandi staadioni vahetus naabruses. Ligi pääseb iga ilmaga, parkla on pisike.

Otepää

Sangaste loss – loss asub Sangastest veidi eemal. Aken asub lossi suhtes all, vasakus nurgas. Sinna saab ilmselt iga ilmaga, kuigi sõidutee, mis lossi juurde viib on väga auklik. Parkla on suur.

Sangaste

Barclay de Tolly mausoleum – aken asub Jõgevestes, üsna lähedal voolab Väike-Emajõgi. Kui suurem osa aknaid on kohtades, kuhu olen sattunud ka ilma aknata, siis Barclay de Tolly mausoleumi ei ole kunagi sattunud ja ilmselt ei oleks ka sattunud ilma aknata. Kuigi nimi Barclay de Tolly on ju tuttav Napoleoni lahingutest. Akna leiab üles mausoleumi juurde suunavate viitade järgi. Kohapeal on suur parkla ja mitu välitualetti.

Barclay

Urvaste kirik ja Uhtjärv – kui läheneda aknale Anstla poolt, siis võib esimese hooga aknast mööda kihutada, kuna akna juurde pööramine on keset kurvi, mägede vahel. Samas on aken kohe näha, kui edasi läbi oru sõita ja teisele poole mäe otsa jõuda, sest aken on mäe otsas ja paistab kaugele. Sellest aknast on väga maaliline vaade Urvaste kirikule.

Urvaste

Alatskivi loss ja Sibulatee piirkond – aknale saab kõige paremini ligi hoopis Hirveaia kaudu, kuigi saab ka läheneda lossi juurest. Aken on maantee poolses pargi osas. Ligi pääseb ilmselt alati, parklat ei ole. Kui talvel näiteks lund ei lükata, siis saab parkida maantee juurde, aken on üsna maantee lähedal.

Alatskivi

16 akent on üles leitud, jäänud on veel ainult viis akent. Ilmselt tuleb ka need aknad spetsiaalselt üles otsida, sest nii Läti piiri lähedale niisama ei satu. Viimased viis:

√ Lüllemäe

√ Valga

√ Obinitsa

√ Rõuge

√ Vastseliina

 

Advertisements
 
1 kommentaar

Posted by &emdash; juuli 2, 2014 in 1-2 päeva

 

Sildid: , , ,

One response to “Suvised kollased aknad

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: